Mali Ajans

Kış Mevsiminde Yapılacak En Kazançlı İş Fikirleri

Kış aylarında farklı ve para kazandıracak iş fikirlerine ihtiyacı olanlar için değişik ve kazançlı iş fikirleri.

Kış Mevsiminde Yapılacak En Kazançlı İş Fikirleri
18 Eylül 2018 - 22:07

İnsanlar hayatlarını ikame edebilmek için çalışarak para kazanmak ve meşguliyet amacı bir işe ihtiyaç duyarlar. Eğer kişinin sabit kazanç sağladığı ve kazancı bir işinden ziyade mevsimine veya dönemine göre iş yaparak kazancını sağlayan kişiler her daim mevsimine göre yapabileceği kazançlı işlerin arayışındadır. Bu kişiler piyasayı veya piyasanın talep ettiği ürünlerin takibini öyle detaylı takip ederler ki, onlar için yapacakları hızlı ivmeli iş belkide karlarını uzun dönemlere yayarak refah bir yaşam saylamaya çalışır. İşte bu kişilerin mevsimlik olarak yaptığı ancak sabit işi olanlara göre daha yüksek kar elde ettiği farklı iş modelleri;

Peki, kışın en çok yapılan işler nelerdir?

– Baca Temizleme İşi

Kışın o buz gibi soğuk günlerinde evlerimizde ısınmak amacı ile sürekli yakmak zorunda olduğumuz sobaların boruları devamlı olarak kışın temizlenmelidir. Yakılan kömür yakıtından dolayı bacanın içerisindeki yüzeyi siyah kurum bağlayarak, bu kurumun sürekli olarak temizlenmesi lazımdır. Aksi taktirde sobaya zarar verebilir veya daha büyük sorunlara yol açabilir. Bazı insanlar bu işi yapamadıkları için yapabilecek birilerini aramaktadır.

– Şapka, Bere, Atkı, Eldiven Gibi Örme İşleri

Eğer el beceriniz varsa ve biraz da olsa örmeyi biliyorsanız bu işi kesinlikle yapmalısınız. Çünkü kışın en çok ihtiyaç duyulan şeyler atkı, eldiven, bere gibi şeylerdir. İnsanlar bu tarz örgü modelleri yapan kişilere çok ihtiyaç duyuyor. Evde bir yandan otururken bir yandan da bu örgüleri yapabilirsiniz.

– Odun ve Kömür Satmak

Ağır kış şartları altında oldukça fazla kömür ve odun tüketimi yapılmaktadır. Ülkemizin yarısından fazlasının soba yaktığını düşünürsek gayet mantıklı bir iş olabilir. Özellikle doğal gaz kullanımının olmadığı yerlerde henüz odun ve kömür takma işlemi devam etmekte. Bu gibi yerlerde odun ve kömür gibi katı yakıtlarını satmak karlı bir iştir.

​​​​​​- Araba Çekme ve Kurtarma

Kar ve soğuk nedeniyle tıkanan yıllarda bazı araçlar sorun yaşar. Kara batan veya bozulan araçlar yerinden çıkarılmak için çekiciye ihtiyaç duyar. Bu nedenle kış aylarında tercih edilebilecek bir meslektir. Aslında çekici işi sadece kış değil her mevsimde yapılır sadece reklamınızı iyi yapın ve özellikle internet aramalarında “oto kurtarma” kelimesinde aramalarda bölgenizde üst sıralarda çıkarsanız yüksek kazançlar elde etmek hayal bile değil.

– Boza Satmak

Soğuk kış günlerinin aranan içeceği boza da gerçekten çok önemlidir. Bozanın yanı sıra salep de kış günlerinin kurtarıcısı niteliktedir. Semtinizde dolaşarak boza satmak avantajı yüksek sezonluk bir iş olabilir.

​​​​​​-Kestane Satmak

Çok fazla bütçeye ihtiyaç duymadan yapılabilecek bir iştir. Ufak bir tezgah ile semtinizde kestane satmak geliri iyi olabilecek işler arasındadır. Ama kestane satma işi biraz uğraş ve beceri gerektirdiğinden sermaye harcamadan önce kendinizi deneyiniz eğer kestaneleri yakmadan pişire biliyorsanız evet bu iş size göre o zaman yapmaya karar verebilirsiniz.

– Evde Makale Yazarlığı

Bu iş dört mevsim yapılabilir niteliktedir. Evinde oturup çayını veya kahveni içerken bilgisayar başından makale yazarak para kazanmak iyi bir iş fikri olabilir. Yüksek arama hacimli kelimelerde araştırma yaparak yazacağınız yüksek kelimeli makale ve tez yazarak çok iyi para kazanabilirsiniz.

– Kışlık Araç Bakımı

Eğer araçlardan anlayan biriyseniz bu işe ayak uydurmanız oldukça kolay olur. Soğuk hava şartlarına karşı olarak aracın bir takım ihtiyaçları olacaktır. Bu bakım çoğu sürücü tarafından yaptırılmaktadır. Yapılmadığı taktirde daha da fazla zarara sokabilecek sorunlara yol açabilir. Bu yüzden kışın tercih edilebilecek bir meslektir.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -
     blank

     BORSA

    • -
     blank

     DOLAR

    • -
     blank

     EURO

    • -
     blank

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Maliajans.com sadece İnternet üzerinden yayınlanan gündem de bulunan vergi ve sgk mevzuat haberleri, işinize yarayacak pratik muhasebe bilgileri, ekonomi alanında haber
    yapan mali haber sitesidir. Haber sitemize haber amaçlı abonelik ve kayıt tamamen ücretsiz olup, resmi kurum ve kuruluşlar ile hiç bir bağlantımız bulunmayan özel bir yayın ekibiyiz. Sgk Haber, Vergi Haber