Mali Ajans

Kendi – İşini Kurmak İsteyenlere İpuçları

Kendi işinin patronu olmak isteyenler için tavsiyeler ve kendi işini kurmanın avantajları konusunda haberimizin detayını inceleyebilirsiniz. Kendi işimizi kurmak için nereden başlamalıyız ?

Kendi – İşini Kurmak İsteyenlere İpuçları
02 Ekim 2018 - 20:50

Dövizdeki belirsizlik yüzünden ham madde alma ve işçi çalıştırma konusunda biraz daha tasarrufa giden firmaların yarattıkları riskler yüzünden çalışanlar her daim diken üstünde beklemek yerine kendi işinin patronu olmak için işten ayrılıp çeşitli sektörlerde farklı girişimcilik teşebbüslerinde bulunmaktadır.  Kendi işinin patronu olarak ne kadar iş o kadar köfte mantığı ile çalıştığı kadar kazanmayı tercih eden kişiler için üzülerek söylemeliyiz ki bu döviz kuru belirsizlikleri yüzünden halkın üzerindeki tedirginlik piyasaları kötü bir şekilde etkisi altına almaktadır. Pazarın kötü olması talep dengesini aşağıya çekerek yapmak istediğiniz işlerin üzerinde de maalesef ki kötü etkisi olmakta. Ayrıca pazara sürebilmek için alacağınız mallar fırsatçıların ekonomik sıkıntı dar boğazını dinlemeden ürünler üstüne yüzde 20 ile yüzde 30 arasında koydukları zamlar ile alırken kazanmak deyimini tamamen saf dışı bırakıyor. Yinede ticaret yapmak isteyen ve kendi işinin patronu olmak isteyen kişiler için aşağıdaki önerilerimiz doğrultusunda hareket etmesini ve asla vazgeçmemelerini öneriyoruz.

-Kendinize Güvenin

Her atılan adım için gerekli olan bir madde bu. Yeni bir iş kurmak isteyen insanlar her şeyden önce kendine olan güvenini toplamalı. Elbette kendi işini kurmak çok kolay değildir. Ama günümüzde bir yere bağlı olarak çalışmak istemeyen insanlar için de maddi ve manevi olarak iyi bir yoldur. Kendine güvenen bir girişimci başarıya diğerlerinden daha yakındır. Öz güveniniz daima en yüksekte olsun.

-Kendinizi Tanıyın

Kendi işini kurmadan önce kendine uygun bir iş olup olmadığını tartman lazım. Çünkü eğer yeteneklerin ve kişiliğin doğrusunda bir iş olmazsa başarıya ulaşamazsınız. Kendinizi iyi tanıyın ve iş fikirlerine öyle yönlenin.

– Gözlem Ve Araştırma İle Doğru İşi Seçin

O an bulunduğunuz bölgenin, iş açmak istediğiniz yerin tam olarak neye ihtiyacı olduğunu anlamak için gözlem ve analiz yapmak şart. Bu iş için para ve emek harcayacağınızı göz önünde bulundurursak daha önce bu işi yapmış biriyle görüşüp ondan yardım almalısınız. Çalışmak istediğiniz sektör hakkında bilgi edinmeli ve son zamanlarda ne gibi faaliyet içinde olduğunu öğrenmelisiniz.

– Farklı Fikirler Bulun

Müşterinin dikkatini çekecek yaratıcı fikirler her zaman önemlidir. Bu dekor da olabilir afiş de olabilir ya da iş yerinin dışarıdan görünümü ile ilgili olabilir. Göze çarpan bir güzellikte olması önemlidir. Kendi farkınızı ortaya koyun, insanlar sizi diğerlerinden ayırt edebilsin.

– Reklama Özen Gösterin

Hangi işte olursanız olun reklam çok önemlidir. Bu işletmeniz için en önemli masraflardan biri olacaktır. Doğru ve bol kullanıcıya ulaşan reklamları tercih etmek her zaman için en iyisi olmuştur.

– Kararlı Olun, Çekinmeyin

Bir iş kurmak istiyorsanız daima kararlı hareket etmelisiniz. İnsanlardan, toplumdan ve kendi çevrenizden asla çekinmeyin. Temel ilkeleri olan, düzgün, dürüst, prensip sahibi ve kararlı olursanız iş dünyasında iyi bir konuma gelebilirsiniz. Bunun yanı sıra çalışkanlıkta önemlidir. Asla üşengeç olup işleri aksatmayın aksi taktirde işin içinden çıkılmaz hale gelebilir.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -
     blank

     BORSA

    • -
     blank

     DOLAR

    • -
     blank

     EURO

    • -
     blank

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Maliajans.com sadece İnternet üzerinden yayınlanan gündem de bulunan vergi ve sgk mevzuat haberleri, işinize yarayacak pratik muhasebe bilgileri, ekonomi alanında haber
    yapan mali haber sitesidir. Haber sitemize haber amaçlı abonelik ve kayıt tamamen ücretsiz olup, resmi kurum ve kuruluşlar ile hiç bir bağlantımız bulunmayan özel bir yayın ekibiyiz. Sgk Haber, Vergi Haber