Mali Ajans

Bimer Şikayet Formu, İnternetten BİMER Şikayeti Nasıl Yapılır ?

Bimer Şikayet Formu, İnternetten BİMER Şikayeti Nasıl Yapılır ?
23 Ocak 2018 - 0:37

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER), vatandaşlarımızın herhangi bir devlet kurumu ya da toplumsal alanda karşılaştıkları sorunları bildirebilmeleri üzerine oluşturulmuştur. Teknolojik gelişmeler sonucunda kurulmuş olan bu birim, internet üzerinden vatandaşlarımızın anında şikayetlerini dile getirmesini sağlamaktadır. BİMER başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımız doğrudan internet sitesi üzerinden dilekçe doldurarak başvuru yapabilir, telefon ile bağlantı kurabilir, BİMER’e doğrudan başvuru yapabilir ya da şikayetlerini dilekçe haline getirerek, doğrudan posta yolu ile kuruma iletebilirler.

BİMER’e İnternetten Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır?

BİMER başvurusu yapmanın en kısa yolu, kurumun internet sitesine giriş yaparak, istenen form ile başvuru yapılmasıdır. Bu kanal ile yapılacak başvurularda, kişilerin TC kimlik numaraları, ad, soyad, anne kızlık soyadı ve telefon numaralarını girdikten sonra, cep telefonlarına gelecek onay kodunu sisteme girmeleri gerekmektedir. Resim bir kurum olduğundan dolayı kişilerin bu bilgileri farklı alanlarda kullanılmayacaktır. Bilgiler sadece kimlik kontrolü için talep edilmektedir. Onay kodu girildikten sonra, karşınıza çıkan ekrandan şikayetinizi ve ilgili kurumu belirterek, başvurunuzu iletebilirsiniz.

Posta Yolu İle BİMER’e Nasıl Başvurulur?

Dilekçe hazırlayıp sonrasında posta yolu ile BİMER’e şikayet başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, kaymakamlıklar, valilik binaları, Başbakanlık ya da bakanlık binalarının halkla ilişkiler bürolarına hazırladıkları dilekçeyi posta yolu ile gönderebilirler. Dilekçenizi gönderirken, şikayetiniz ile ilgili herhangi bir belge varsa, bunlardan dilekçenizde bahsedip, belgeleri de dilekçeniz ile birlikte kuruma gönderebilirsiniz. Doğrudan BİMER’e dilekçesini göndermek isteyen kişiler; Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Merkez Bina B Blok PK: 06640 Kızılay/Ankara adresine postalarını yollayabilirler.

Telefon İle BİMER’e Nasıl Başvurulur?

Başbakanlık İletişim Merkezi’ne yapacağınız başvuruları aynı zamanda telefon üzerinden de yapabilirsiniz. Bunun için BİMER İletişim Hattı olan 150’yi aramanız yeterlidir. Burada size bir temsilci cevap verecek ve şikayetiniz ile ilgili kayıt oluşturacaktır. Başvuru sonrasında telefon numaranıza gönderilecek referans numarası ile de BİMER’in internet sitesi üzerinden başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

BİMER başvurusu yapacak olan kişiler, yukarıdaki yöntemleri uygulayabilirler. Ancak başvurularda şikayetiniz ile ilgili ilettiklerinizin tamamıyla gerçek olması gerekmektedir. Eğer aksi bir durum ispat edilirse, kişiler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Maliajans.com sadece İnternet üzerinden yayınlanan gündem de bulunan vergi ve sgk mevzuat haberleri, işinize yarayacak pratik muhasebe bilgileri, ekonomi alanında haber
yapan mali haber sitesidir. Haber sitemize haber amaçlı abonelik ve kayıt tamamen ücretsiz olup, resmi kurum ve kuruluşlar ile hiç bir bağlantımız bulunmayan özel bir yayın ekibiyiz. Sgk Haber, Vergi Haber