Mali Ajans

Avivasa BES İptal Ettirme Telefon Numarası 4441111

Avivasa sigorta tarafıdan zorunlu BES Bireysel Emeklilik Sigortası kaydı yaptırılan kişilerin besten çıkmak için aramaları gereken telefon numarası ve besten ayrılma formu için başvuru bilgileri.

Avivasa BES İptal Ettirme Telefon Numarası 4441111
07 Eylül 2019 - 21:17

Devletin çeşitli sayıda sırası ile kapsama aldığı firmalar içerisinde BES sistemine dahil olan kişiler bulunmaktadır. Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ileriye dönük yatırım olarak düşünüldüğünde şuan devlet desteği ile oldukça avantajlı hale gelen bir sistemdir. Bu sistem başta Amerika olmak üzere bir çok ülkede yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Sistem vatandaşların hem tasarruf sağlamasını sağlıyor hemde ileride alacakları devlet tarafından ödenen emekli maaşlarına ek maaş olarak geri dönmesi ile kişinin üst düzey refah içerisinde yaşaması planlanmaktadır.  İşverenler için bu kesinti sistemi her ne kadar zorunlu olsa da yinede de çalışan kişiler bu sistemden istedikleri zaman çıkabiliyor, Bes sisteminden ayrılmayı düşünen çalışanlar BES iptalinin gerçekleşmesi, maaşları üzerinden kesilen kesintiyi alınması isteyebilir. BES cayma hakkını kullanmak isteyen müşteriler için Avivasa sigorta bes iptali için oluşturduğu çeşitli başvuru kanalları ile gerçekleştirebilmektedir. Haberimizin tamamını okuyarak; Avivasa BES İptal Ayrılma Formu veya Avivasa Sigorta Bes Telefon Numarası için çeşitli bilgiler oluşturup buna göre hareket edebilirsiniz.

Avivasa BES İptal Ettirme Hakkı

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne zorunlu halde işveren tarafından otomatik olarak dahil edilen kişi 2 aylık süre içerisinde sistemden cayma hakkını kullanarak kendisinden kesilen paranın geri alınması mümkündür. Ancak iki ayı aşan üyelik veya aktif bes kapsamından çıkma isteğinde bulunan kişilerin içerideki iade alacakları pra üzerinden bir miktar kesinti olmaktadır. Hazine Bakanlığı’ nın belirlediği kurallar çerçevesinde BES hesabınızdaki birikimden ne kadar kesinti olacağını öğrenmek için Avivasa çağrı merkezinden yardım alabilirsiniz.

Avivasa Telefonla BES İptali

Avivasa aracılığıyla oluşturulan BES sözleşmesinden doğan cayma hakkını kullanacak müşterilerin 444 11 11 numaralı telefon yardımıyla bunu gerçekleştirmesi mümkündür. Müşteri temsilcisi ile görüşerek iptal talebinde bulunan müşteriye çeşitli evraklar ulaştırılacak ve imzalanıp, doldurularak Avivasa’ya geri gönderilmesi istenecektir. İptal gerçekleştikten sonra 10 iş günü içerisinde iade yapılacaktır.

Avivasa Faksla BES İptali

0216 634 38 88 numaralı faks numarasına BES iptal dilekçesi ya da ayrılma talep formu gönderen tüketicilerin de iptal sürecini başlatması mümkündür. Dilekçenin iletilmesine istinaden üzerinde yer alan iletişim bilgileri aracılığıyla müşteriye ulaşılacak ve çıkış için gerekli olan evrakların doldurulması istenecektir. Dilekçeyi göndermeden önce mutlaka çağrı merkezi aranmalı ve sözleşme iptali halinde emeklilik hesabından ne kadar kesinti olacağı öğrenilmelidir.

BES İptal Edilirse Devlet Katkısı Veriliyor Mu?

BES hesabının iptal edilmesi halinde de devlet katkısından yararlanmak mümkün, ancak bunun için en az 3 yıldır hesabın aktif olması gerekiyor. 3 ile 6 yıl süreyle hesabı aktif olan müşteriler % 15, 6 ile 10 yıl arasında hesabı aktif olan müşteriler % 35, 10 yıl ve üzeri emekliliğe hak kazanan müşteriler ise % 60 oranında devlet katkısından yararlanır.

Çalışan kişilerin devletin sunduğu destek ile birlikte bir zaman sonra yapmış oldukları birikimler bes emeklilik şartını 10 sene sonra sağlayan kişiye maaş bağlanması ve aylık düzenli bir şekilde maaş ödenmesi tabiki çok güzel ve kişi için ek gelir sağlayacak bir sistem, Ancak sistemden çıkma eğilimi gösterenlerin %90 gibi kısmı genelde asgari ücret tutarı veya asgari ücretten bir miktar fazla alanlar kişilerin içerisinden çıkmaktadır. Bunun sebebi çalışan kişinin maaşının yetmemesinden ötürü ek bir kesinti ile kaynak veya birikim oluşturacak durumunun olmamasından dolayıdır.

Tavsiyemiz sistemden çıkanlar yine ilerleyen zamanlarda durumu düzelen veya ek para atabilen kişiler maaşlarından yaptıracakları bes kesintisi ile birikim yapabilir ek olarak emekli maaşı alabilir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Maliajans.com sadece İnternet üzerinden yayınlanan gündem de bulunan vergi ve sgk mevzuat haberleri, işinize yarayacak pratik muhasebe bilgileri, ekonomi alanında haber yapan mali haber sitesidir. Haber sitemize haber amaçlı abonelik ve kayıt tamamen ücretsiz olup, resmi kurum ve kuruluşlar ile hiç bir bağlantımız bulunmayan özel bir yayın ekibiyiz. Sgk Haber, Vergi Haber